Dziewczyna zza wschodniej granicy mile widziana.

Dlaczego Polki tak atrakcyjne dla Amerykanów, Duńczykowi i Brytoli nie majš jednoznacznie dobrej opinii wœród swoich rodaków.


Dziewczyna zza wschodniej granicy mile widziana.

Mama opowiadała mi, że w latach 70-tych Polki cieszyły się ogromnym wzięciem jako kandydatki na żony Skandynawów – konkretnie Szwedów.

Na moim podwórku 3 koleżanki mojego starszego brata wyszły za Szwedów i ze swoimi zagranicznymi mężami wizytowały w rodzinnym domu doœć często , budzšc powszechnš zawiœć życzliwych sšsiadów.
PóŸniej nastała era emigracji Polaków do USA i tam nasze dziewczyny cieszyły się i nadal cieszš bardzo dużym wzięciem. Sš œwietnymi kandydatkami na żony i matki tuż obok Japonek , Chinek i Wietnamek.
Ostatnie 10 lat to okres małżeństw polsko-brytyjskich. Nie oszukujmy się, Brytyjki wypadajš blado (nie tylko ze względu na cerę) w konfrontacji z urodš Polek.


Dlaczego więc Polki tak atrakcyjne dla Amerykanów, Duńczykowi i Brytoli nie majš jednoznacznie dobrej opinii wœród swoich rodaków.

W opinii Panów z tzw. zachodu dziewczyny z Polski sš nie tylko piękne i zgrabne ale ponadto pracowite i zaradne. Nie doœć, że pracujš zawodowo, to potrafiš pogodzić to z prowadzeniem domu : opiekš nad dzieciorami, sprzštaniem i gotowaniem posiłków. Panie – reprezentantki starego zachodu często ograniczajš swojš aktywnoœć do bycia z kimœ, bycia żonš. Co to oznacza ? A to, że Amerykanka na ten przykład, jeżeli zamieszka już z facetem, to jest to na tyle dużo, że nie ma tu już miejsca na sprzštanie , czy o zgrozo gotowanie. Tego typu czynnoœci majš być wykonywane przez tzw. siły fachowe, zatrudnione i opłacone przez wybranka serca. Od czego poza tym sš knajpy – tam się chadza jeœć wieczorami i nikogo to nie dziwi. Dziewczyna made inn USA ma pachnieć, uprawiać seks gdy jš głowa nie boli i czekać na biżuuuu (pierœcionek z minimum 1 karatowym brylantem to zaręczynowy must).

W takim razie dlaczego Polki w Polsce się „zdewaluowały” ?
Czy nie sš to te same dziewczyny, które wyjeżdżajš do Wielkiej Brytanii i tam robiš kariery w życiu prywatnym i zawodowym ? A może to Panowie w naszej ojczyŸnie zmienili preferencje. Nie mówię o preferencjach seksualnych , chociaż wiadomym jest, iż liczba zwišzków homoseksualnych roœnie. Panowie szlachta Rzeczypospolitej zaczęli się rozglšdać za dziewczynami zza wschodniej granicy , sš też tacy którzy sięgajš dalej patrz Ameryka Łacińska, Chiny, Korea, Tajlandia.
Nagminne sš ogłoszenia i spam-y na skrzynkach mailowych , gdzie Panie ze wschodu oferujš swojš osobę jako kandydatkę na życiowego partnera. Pojawiły się na gęsto rosyjskojęzyczne pomoce domowe i nianie. Panie z obszaru Federacji Rosyjskiej, Ukrainy, Białorusi rzeczywiœcie sš bardzo ładne i szczupłe jeszcze . Doceniane na rozlicznych konkursach tzw. misek.

Te dziewczyny po prostu desperacko chcš się wyrwać ze swoich rodzimych stron i robiš to za wszelkš cenę. Majš im w tym pomóc Panowie Lachy. Panowie w tej sytuacji dochodzš do wniosku, że mogš mieć atrakcyjne zaplecze seksualne i darmowš siłę roboczš w swoim gniazdku. Dziewczyna ta w poczuciu wdzięcznoœci za wyrwanie z biedy będzie służyła wiernie i nie czepiała się zbytnio. Panuje przeœwiadczenie , że majš one mniejsze aspiracje niż Polki a więc nie sš aż tak znerwicowane i czepialskie. Te ze wschodu, może nie wszystko do końca zrozumiejš (przynajmniej na poczštku) ale w zwišzku z tym „ględzić” i narzekać będš mniej – przecież już spełniły się ich oczekiwania.
Może tak jest a może nie. Może dopiero po uzyskaniu polskich papierów i zaliczenia pierwszego etapu w planie, pokażš swojš prawdziwš twarz. Czy tak naprawdę możemy być pewni, że ta delikatna i skromna osóbka nie zamieni się w ględzšcego babona, który zapragnie ładniejszego domu i lepszego samochodu. Na sam koniec, czy nie zostawi owego „księcia z bajki” w obliczu pojawienia się lepszej partii , bo przecież ten ksišżę okazał się żabš.


Artykuł czytany 992 razy.


powrót do listyƒ

to chyba fajnie że Polki wychodzš za mšż za Anglików a Polacy kochajš dziewczyny ze wschodu - mieszanie krwi


izolda
04-01-2016 17:13:19

Widać, że zdesperowana kobieta to pisała, która poczuła oddech konkurencji na plecach, z która nie ma szans wygrać. One sš po prostu delikatniejsze, lepiej obeznane w sztuce, i milsze. Polki stały się wyemancypowanymi feministkami, bez kobiec*ch cech charakteru i zachowań. Tak, że pytanie po co się męczyć.


us 1

Goœć
04-04-2016 22:18:46Skomentuj artykuł


dołšcz zdjęcie

max wymiary obrazka 4000x4000 px, max wielkoœć pliku 1MB (.gif, .jpg, .png)