Życie z ideałem jest wkur.......

Nasz chłopak/dziewczyna, mšż/żona też kiedyœ byli takimi ideałami, o ile nie w chwili poznania, to na pewno w euforycznym okresie kilku miesięcy po...


Każdy, kto kiedykolwiek był w trwałym zwišzku z drugim człowiekiem, zastanawiał się na pewno nad tym, czy życie z innym, idealnym partnerem nie byłoby o wiele przyjemniejsze, niż okraszone codziennoœciš życie z obecnym już trochę przechodzonym modelem.

Nasz chłopak/dziewczyna, mšż/żona też kiedyœ byli takimi ideałami, o ile nie w chwili poznania, to na pewno w euforycznym okresie kilku miesięcy po. Niektórzy mówiš, że ten okres zauroczenia można przedłużyć ale pod warunkiem, że zwišzek opiera się na weekendowych randkach, inni iż warunkiem koniecznym jest mieszkanie oddzielnie i przede wszystkim unikanie zobowišzań typu œlub.
Coœ jest na rzeczy w tym, że pierwsze randki z jednej strony trochę stresujšce, przynoszš zarazem odrobinę adrenaliny i sporo starań z obydwu stron. Staramy się dobrze wyglšdać, być miłym, mieć nowš seksownš bieliznę, depilacja to must, nie być stękajšcš sknerš. Dziewczyny, które dotychczas były kilka razy w życiu na rowerze nagle uwielbiajš pasjami kilkugodzinne wycieczki rowerowe po wydmach Puszczy Kampinoskiej, co więcej przedkładajš je nad zakupy w GalMoku. I faceci w to wierzš? Tak. Od lat nabierajš się na ten sam numer, liczšc na to, że partnerka się nie zmieni. Nieco póŸniej dowiadujš się, że ta dziewczyna z namiotu woli jednak 5* hotel, a wczeœniej najnormalniej w œwiecie œciemniała, bo bała się wystraszyć kandydata swojš zachłannoœciš i lenistwem.


Faceci z kolei na poczštku zawsze sš zadbani, romantyczni do bólu, pijš maksymalnie 1 piwo podczas randki i nigdy się nie objadajš. Tacy sš rzeczywiœcie na poczštku, póŸniej jest zupełnie inaczej.
Zadajemy więc sobie pytanie jak żyłoby się z ideałem? Większoœć ludzi odpowie, że pewnie super. Po dłuższym zastanowieniu można jednak œmiało powiedzieć, iż życie z ideałem może być wkur.....e.
Zastanówmy się, jak czuje się normalny człowiek w zwišzku z kimœ kto jest permanentnie szczęœliwy, uœmiechnięty, wyciszony i kulturalny? Wstaje raniutko – ok 6 rano oczywiœcie z uœmiechniętš gębš i woła nas na poranny jogging. Potem przyrzšdza ekologiczny, koniecznie błonnikowy coctail, który ma zapewnić nam życie wieczne. Potem z uœmiechem do pracusi, w której wszystkich lubi, wszystkim pomaga i nikogo nie obgada. W trakcie pracy wysyła te swoje smsiki, mailiki z wyznaniami miłoœci i planem /niespodziankš na wieczór. Asertywny /asertywna w pracy, odnosi sukcesy a po tej pracy koniecznie musi iœć na kolację do modnego lokalu – nie próbuj nawet udawać, że boli Cię głowa, że jesteœ zmęczony. Twój idealny partner znajdzie na to panaceum w postaci współczucia i wielu rad. Po kolacji uraczy Ciebie goœćmi zaproszonymi na pogawędkę do domu, gdzie będzie mógł ćwierkać i ćwierkać do bólu lansujšc się nieustannie. To tylko drobny wycinek – plan dnia z życia z ideałem. Nie zapominajmy o weekendach i wakacjach z ideałem, zaplanowanych na 6 miesięcy z góry, zimš na nartach, latem na rozmaitych zgodnych z duchem czasu surfingach – zawsze aktywnie i w topowych miejscach. Weekend na kanapie z pizzš i fajnymi filmami jest nie do pomyœlenia i to nie tylko ze względu na brak telewizora w waszym modnym mieszkanku.
Patrzymy na tego goœcia/goœciówę i myœlimy czy takiego partnera chcieliœmy mieć ? No chyba tak, przynajmniej tak się nam wydawało na poczštku. Pewnego dnia ta urocza i spokojna dziewczyna ma doœć pogoni za swoim idealnym partnerem, bo sama nie jest i nie chce być pieprzonym ideałem. Facet mówi doœć i wyprowadza się, liczšc na to, że w końcu pogra sobie na kompie przy piwku, wieczorami w swojej samotni.

Dochodzi nawet do zerwania z ideałem, do rozwodu, chociaż wszyscy wokoło nie mogš pojšć przyczyny rozstania.
Czasami chyba lepiej być z kimœ kogo wady tolerujemy, jesteœmy w stanie zrozumieć, bo bycie ideałem też jest wadš. Niech goœciu już lepiej trochę czasami wypije i nie męczy wszystkich wokół swojš abstynencjš, a dziewczyna niech powie wprost swojemu facetowi, żeby pod ten zapleœniały namiot pojechał sobie z kumplem, który na pewno bardziej doceni starania delikwenta. To, że nie jesteœmy ideałami, zwłaszcza w zwišzkach jest nie tylko normalne ale wręcz na dłuższš metę zdrowe. A więc 100 lat!


Artykuł czytany 817 razy.


powrót do listyƒ

a ja chciałbym sprobować mimo wszystko pożycia z ideałem chodzby miał to by to byc jedynie mój ideał czyli Angelina Jolie


us 1

Goœć
03-01-2016 01:06:46

do goœcia no to good luck


laseczka
04-01-2016 17:06:19

Angelina Jolie nie istnieje.


us 1

Goœć
25-02-2016 18:11:52Skomentuj artykuł


dołšcz zdjęcie

max wymiary obrazka 4000x4000 px, max wielkoœć pliku 1MB (.gif, .jpg, .png)