Miłoœć to rzadki zwycięzca.

Miłoœć powoduje palpitację serca, dusznoœci , niepokój , którego nic nie może uciszyć ani kieliszek wódki ani psychotropy. Dziwne uczucie wraca i ...


Strzał oczami , wymiana paru zdań, głupawe chichy , wpadnięcie na siebie parę razy tu i tam – różne sš warianty zakochania od tzw. pierwszego wejrzenia. Chyba rzeczywiœcie częœciej zadziewa się to dziwne „chemiczne” zjawisko od razu , na szybko niż powoli , miesišcami, latami,co oczywiœcie nie wyklucza opcji przepoczwarzenia się przyjaŸni, koleżeństwa w zwišzek zakończony łóżkiem, małżeństwem, dzieciakami.
Miłoœć powoduje palpitację serca, dusznoœci , niepokój , którego nic nie może uciszyć ani kieliszek wódki ani psychotropy. Dziwne uczucie wraca i już nigdy nie jest tak jak było: koniec błogiego spokoju, beztroski, jasnoœci umysłu i realizacji planów. W miejsce szczęœliwych chwil wstępuje niepokój, lęk okraszony skurczeniem się żołšdka do wielkoœci orzecha laskowego i mokrym potem tu i ówdzie. Wzrok wbity w urzšdzenie mobilne prawie widzi i słyszy nadchodzšcy sms, a słuchawka stacjonara prawie się stopiła od cišgłego odsłuchiwania skrzynki: „You have no new messages”.
W końcu ta chemia robi swoje i albo dochodzi do spełnienia naszego jedynego, w okresie zauroczenia marzenia, – mamy randkę, całujemy się , idziemy do wyra i na całoœć albo następuje „cierpienie młodego Wertera” , wynikajšce z odrzucenia.
Generalnie miłoœć nigdy nie zwycięża. Nie jest winerem ani w momencie skonsumowania pragnień – a bo to na œwiat przychodzš dzieci i one tyranizujš zwišzek dwójki dawnych kochanków, zamieniajšc chemię uniesień seksualnych na chemię w proszku do prania i zmywania garów. Powiedzmy sobie wprost ta wersja wydarzeń przeważnie kończy się porażkš miłoœci.


Wersja równie częsta to kapitulacja miłoœci w obliczu zetknięcia się jednego z bohaterów romansu z kochanymi rodzicami drugiego. Jeżeli szacowni rodziciele od poczštku nie będš próbować rozpieprzyć rodzšcego się uczucia a to z powodu różnic materialnych, wykształcenia czy prozaiczne niechęci do kandydata/kandydatki jedynego syneczka czy córeczki tatusia, to na pewno skutecznie będš obrzydzać czasami nawet knuć, co by ukochane dziecię zwišzało się z ich jedynie dobrym i wyselekcjonowanym kandydatem. Znam przypadek wysłania ukochanego syneczka za ocean w celu uchronienia go od cudownego zakochania w niewłaœciwe kandydatce. Nie ważne że synuœ finalnie był potem pół życia nieszczęœliwy z wybranš przez mamusię żonš i rozwiódł się z niš w końcu w mękach. Miłoœć przegrała chyba była zbyt anemiczna aby przetrwać włoski model mamusinowej dominacji a może „chłopie”, jak to często bywa, chciało by „wilk był syty i owca cała” ale na chęciach się skończyło.
Rodziciele nie odpuszczajš, nawet jeżeli przez nieuwagę, dopuœcili do „mezaliansu” zakończonego mariagem. Przecież miłoœć można wysadzić w powietrze, podkładajšc na co dzień małe lub większe œmierdzšce bomby. „Moja córka zasługuje na kogoœ lepszego”,
„ Mój synek jest taki biedny, wszystko na jego głowie”, „Co tutaj tak brudno, nie ma nic do jedzenia”, „najgorzej to jak ktoœ jest leniwy, nigdy nie znajdzie pracy”, „Wiedziałam że nic z tego nie będzie przecież wy kompletnie nie pasujecie do siebie” .
Czasami myœlę ,że rozpieprzanie miłoœci to specjalnoœć nie tylko teœciów ale nas samych.
Miłoœć zawsze wróci na tarczy w obliczu naszych schiz, nieumiejętnego potraktowania „życzliwoœci” najbliższych : rodziny, znajomych. Zawsze był , jest i będzie jakiœ wujek/ciocia „dobra rada” z gotowš receptš na miłosne rozterki.
Nie dajmy się zwieœć – aby miłoœć miała zwyciężyć z szarš codziennoœciš musimy się do cholery postarać ! Powalczyć !
Nic nie jest za darmo.


Artykuł czytany 708 razy.


powrót do listyƒ

Sšdzę, że wiele osób nawet nie ma pojęcia o czym w artykule jest mowa, aktualnie to c*cki pompa, c*cki, kasa i nic więcej się nie liczy.


us 1

Goœć
05-04-2016 16:52:49

w dzisiejszym œwiecie o wszystko trzeba walczyć po wszędzie wokoło agresja ….


us 1

Goœć
07-04-2016 20:56:49

o miłoœć trzeba zawalczyć a potem cały czas pracować nad zwišzkiem


dorotka
09-04-2016 17:54:38Skomentuj artykuł


dołšcz zdjęcie

max wymiary obrazka 4000x4000 px, max wielkoœć pliku 1MB (.gif, .jpg, .png)