Partner Toksyczny? A może po prostu myœliwy?

Toksyczna relacja – czym ona jest? Czy mówišc o trujšcym zwišzku mamy na myœli zachowanie parntera w stosunku do nas a moze to dwustronna relacja...


Temat uczuć to temat rzeka. Na temat poranionej duszy i serca przez ukochanš osobę napisano już chyba wszystko ale czy tak naprawdę jest to istotne dla osoby zranionej? OdpowiedŸ brzmi – nie. Nie można również powiedzieć żebyœmy w kwestii uczuć słuchali rad i ostrzeżeń ale nie oznacza to, że nie należy ostrzegać innych opowiadajšc im swojš historię, bo historia lubi się powtarzać i jeżeli chociaż jednej osobie opowiadajšc swoje doœwiadczenia jesteœmy w stanie pomóc, to nie można się wahać!

Toksyczna relacja – czym ona jest? Czy mówišc o trujšcym zwišzku mamy na myœli zachowanie partnera w stosunku do nas a może to dwustronna relacja, która prowadzi nie tylko do obumierania zwišzku, ale do wyniszczenia przynajmniej psychicznego jednego z partnerów.

Ciekawym jest iż angażujemy się nie tylko w zwišzki z kimœ kto nas od poczštku zauroczył swoim wyglšdem, intelektem czy samochodem lecz dajemy się wcišgnšć w grę zwanš flirtem przez kogoœ kto tak naprawdę specjalnie nas nie zainteresował, nie zwalił z nóg może nawet nie wydał się nam seksualnie atrakcyjny.
I co cóż się dzieje z tym drobnym flirtem ? Otóż na skutek działań mało ciekawego nowo poznanego partnera nagle okazuje się on interesujšcym. Nie widzimy , że ten lichy człowieczek po prostu zastawił na nas „wnyki”, że osacza nas powolutku acz skutecznie.


Pierwsze symptomy wkręcania się w zwišzek z kimœ, kogo nigdy nie wzięlibyœmy pod uwagę pojawiajš się pod postaciš myœli tzw. Opiekuńczo-pielęgniarskich . Otóż goœciu tak marny ale jak on nas obsypuje kwiatami, jak się stara , jak jedzie do nas codziennie wiele kilometrów aby spędzić chociaż godzinkę ze swojš nieosišgalnš boginiš. Owa bogini nawet nie zauważa że te kwiaty wysyłane do jej pracy, te codzienne krótkie wizyty to nic innego jak manifest samca - zaczynam obsikiwać teren! Bogini nawet nie wie kiedy idzie z tym człowieczkiem do łóżka wszak należy mu się coœ od życia, taki biedny, tak się stara. A on powoli osacza roztaczajšc zauważmy nie wizje przyjaŸni lecz wizję zwišzku w którym Bogini będzie mogła nareszcie w 100% rozkoszować się swojš boskoœciš.

Pojawiajš się nieœmiałe aczkolwiek coraz częstsze uwagi o potrzebie porzucenia pracy przez tę idealnš kobitę wszak ten wyglšdajšcy na odpowiedzialnego, często starszy i zamożny facet zapewni nam godziwy byt, diamenty i podróże.
Bogini ulega a on uszczęœliwiony nawet przebškuje o zaręczynach i œlubie w jakiejœ przyszłoœci .
I co dalej? Może nawet czasami jest to historia z happy endem ale częœciej okazuje się, że facet jest patologicznym kobieciarzem, który nawet nie tylko nie kocha ale nie lubi kobiet. Podnieca go polowanie – co akurat jest u samców oczywiste a naprawdę rajcuje zgnojenie kobiety która z samodzielnej , inteligentnej i niezależnej laski zamienia się w kuchtę, zaplecze seksualne i finalnie kłębek nerwów .

Nagle ten facecik już nie traktuje dziewczyny jak bogini . Jej zalety idš pa pa . Ona ma już tylko wady: nie pracuje, chwali się tš swojš była pracš, znajomoœciš ludzi i angielskiego, œmieje się za często, za głoœno i nawet pożšdanie w domu nie umie posprzštać. Po prostu dno. I zobaczmy ona taka piękna i mšdra, a dała się tak zgnoić i już nie tylko nie jest piękna i mšdra lecz kwalifikuje się do leczenia, nie tylko psychiatrycznego bo przecież waży nagle 47 kg a on?
On tyje i w glorii puszy się jak paw nie zapominajšc o wystawieniu walizeczki owej byłej bogini za drzwi wszak wokoło jest jeszcze dużo dziewczyn do oszukania i to w młodszej odsłonie.


Artykuł czytany 2428 razy.


powrót do listyƒ

Co za bzdurny artykul wiodacy do niewlasciwych wnioskow. Mowie o sytuacji gdy jeden partner nie uwazal drugiego za atrakcyjnego i ciekawego. Prawda jest taka ze w takiej sytuacji druga osoba sie stara i daje z siebie wszystko ale widzi i odbiera sygnaly od partnera ze nie jest atrakcyjny a bez wzgledu na to co robi nie zasluguje na uznanie czy tez uczucia. W takiej sytuacji zaczyna sie irytowac az w koncu zaczyna czuc zal i zlosc bo w koncu zainwestowal wiele i nic z tego nie ma. Zaczyna sie toksyczny zwiazek pomiedzy ignorantem ktoremu wygodnie byc adorowanym oraz zauroczoym idiota ktory nie ma sily by odejsc.


us 406

wszystko_wiem_najlepiej
29-10-2015 20:21:19

życie potrafi być bzdurne , okrutne , figlarne a nawet choć nie za często piękne


us 1

Goœć
03-01-2016 00:52:49

Patologiczny szowinistyczny artykuł!!!


us 1

Goœć
23-01-2016 00:57:24

Czasem niełatwo wyplštać się z takich toksycznych powišzań. Warto w takim przypadku poszukać ludzi w podobnej sytuacji.


us 611

jessica1992
13-02-2016 02:00:13

Niezbyt przekonujšcy tekst - ani treœciš, ani formš...


us 641

Margos
22-02-2016 13:40:00

do margos - napisz lepszy ; facet przejawiajšcy tendencje sadystyczne czy to w wymiarze psychicznym czy fizycznym zbyt długo nie ukr*je swojego ja, a jak mignie obliczem to wiedz na pewno, że się nie zmieni i będzie tylko gorzej


dorotka
10-03-2016 11:11:05

no nieŸle...


Monidło
10-03-2016 15:58:01

Po to jest właœnie ten portal żeby piętnować takich facetów


us 1

Goœć
15-04-2016 10:15:06

unikać, uciekać i szukać normalnych i dojrzałych ludzi na partnerów...


us 1

Goœć
07-06-2016 15:06:21

nie smiac sie z tzw. intuicji i odczucia złej energii bo to ma sens w stosunku do relacji miedzyludzkich; jezeli ktos juz na poczatku wydaje Ci sie niezbyt ciekawy to bšdŸ ostroznym i nie daj sie zwieœć powierzchownym gestom


us 1

Goœć
12-08-2016 12:49:32

Bardzo dobry artikul.Bylam z takim facetem w zwiazku. Wszystko to niestety przezylam....!!!


us 1

Goœć
19-10-2016 00:36:18Skomentuj artykuł


dołšcz zdjęcie

max wymiary obrazka 4000x4000 px, max wielkoœć pliku 1MB (.gif, .jpg, .png)