Miły weekend we dwoje - co zrobić aby go nie spieprzyć!

Jeżeli wykluczymy czynniki ryzyka a przynajmniej ich częœć, to już sukces – spędzimy miłe chwile, które wspominać będziemy przez kolejne tygodnie, miesišce..


Można wiele pisać o tym, jakie sš sposoby na miłe spędzanie czasu we dwoje.
Można również wyliczyć przyczyny, które w wypadku ich zaistnienia na pewno „zwarzš” romantycznš atmosferę, „skwaszš mleko” czy popsujš skutecznie nastrój czasami długo oczekiwanego, bardzo dla niektórych, cennego i unikatowego komfortu bycia we dwoje.
Jeżeli wykluczymy te przyczyny a przynajmniej ich częœć, to już sukces – spędzimy miłe chwile, które wspominać będziemy przez kolejne tygodnie, miesišce a w niektórych przypadkach może lata….

Oto niedogodnoœci, sytuacje których należy pamiętać:

1. Jeœli ma to być romantyczny wypad we dwoje to wybierajcie się we dwoje a nie we 4 czy 5, chyba że jest to weekend tzw. „wolnego seksu” ale chyba trzeba sobie wtedy zadać pytanie (nie negujšca atrakcyjnoœci), czy jest to weekend we dwoje.
2. Nie zabieramy dzieci – nie ma wyjštków! Ma to być nasz czas i tylko nasz, gdzie troszczymy się tylko o siebie i swojego partnera.
3. Dyskusyjne jest, czy możemy zabrać pupila – raczej odradzam, bo wymaga atencji i może np. zechcieć pójœć na kupkę w chwili, kiedy my pragniemy się oddać romantycznym uniesieniom; mała dygresyjka – przypomina mi się taki romantyczny wypad, kiedy namiętne uœciski przerwało walenie do drzwi właœcicielki pensjonatu, która postawiła nas na nogi, bowiem nasz pupilek zostawiony na tarasie, zerwał się z uwięzi i zrujnował Pani wszystkie grzšdki warzywne i wykopał pieczołowicie hodowane kwiatki – atmosfera prysła, ewakuowaliœmy się szybko no i ponieœliœmy straty finansowe.
Jeżeli musicie zabrać pupila to wybierzcie miesišce przyjazne zwierzętom albo wykupcie ubezpieczenie.
4. Wybierzcie cel podróży i lokalizację. Zacznijmy od celu – ważny jest kompromis i ukłon nawet czasami w stronę partnera – nie zawsze udział w maratonie we dwoje, będzie odebrany entuzjastycznie; prędzej miłe chwile zanurzone w odrobinie luksusu bardziej przypasujš obojgu partnerów; wybierajšc hotel, pensjonat , apartament zacznijmy od pytania do recepcji, czy aby nie będzie w trakcie naszego romantycznego wypadu wesela w m-cu docelowym, tudzież jeszcze gorzej, konferencji/szkolenia dużej grupy korporacyjnej.
Ryki przez 48 h mogš zdominować i „wyryć=wyryczeć” z nas romantyzm z dużš skutecznoœciš.
Wybór hotelu, bez zasięgnięcia „języka” może skutkować również tym, że po zapaleniu œwiatła w pokoju, skupimy się jedynie na opanowywaniu paniki i szybkim pakowaniu. WeŸmy lepiej o jednš gwiazdkę więcej, bo prędzej się pokłócimy niż spędzimy romantyczne momenty.
5. Nie dzwońmy do mamusi czy tatusia w trakcie, na pogaduchy, bo to przeważnie nie jest dobrze odbierane przez partnera, no chyba że partner kocha się skrycie w naszym rodzicu  Będziemy zmuszeni ponadto tłumaczyć się z kim, gdzie, dlaczego, po co, czyli niepotrzebne podnoszenie ciœnienia.
6. Dziewczyny nie rozpoczynajcie wypadu we dwoje od zacišgania partnera do galerii na zakupy, bo faceci nie przepadajš za takimi atrakcjami a na pewno nie na poczštku dwudniowego wypadu we dwoje. Pod koniec do zaakceptowania.
7. Panowie nie powinni dopieszczać partnerek poprzez włšczenie telewizora tuż po wejœciu do pokoju hotelowego i ustawienie odbiornika na kanał sportowy: „kochanie zobacz mamy meczyk”.
8. Wydaje się prozaiczna sprawa, acz ważna, łóżko. Przy rezerwacji zaznaczmy, że ma być podwójne, najlepiej małżeńskie, tzw. king size, żeby się nie rozjeżdżało, bo jest to irytujšce a nawet deprymujšce. Po wejœciu do pokoju sprawdŸmy, czy łóżko nie jest połamane, poœciel czysta, miła i przyjemna a łazienka zdolna do użytku.
9. Odradzam rezerwacje apartamentu z kuchniš – chyba nie chodzi nam o wspólne gotowanie posiłków.
10. Na wyjazd przygotujmy nowš bieliznę lub gadżet niespodziankę oraz butelkę dobrego trunku alkoholowego, który lubicie ale nie raczycie się nim na co dzień.


Resztę podpunktów dopiszcie sobie sami, zgodnie z preferencjami.

Ważne jest, aby mieć o czym myœleć, marzyć, planować i potem to wspólni zrealizować, przynajmniej częœciowo a niezrealizowana reszta zapracuje na naszš korzyœć.

MIŁEGO WEEKENDU WE DWOJE !!!


Artykuł czytany 778 razy.


powrót do listyƒ

miło może być zawsze byleby z właœciwš osobš


dorotka
04-01-2016 17:09:37Skomentuj artykuł


dołšcz zdjęcie

max wymiary obrazka 4000x4000 px, max wielkoœć pliku 1MB (.gif, .jpg, .png)