Czego nie warto robić w poszukiwaniu szczęœcia?

Czego nie robić w poszukiwaniu szczęœcia? Nie robić głupot! Szanować siebie i swojš wolę. Dać sobie czas. Nie uprawiać seksu z kim popadnie


Naiwnoœć młodych ludzi często œmieszy osoby, które już w życiu więcej „trochę” przeżyły.

Niemożliwe jest jednak, by młodzież miała wiedzę i doœwiadczenie np. 30, 40 latków. Warto opowiedzieć czasem historię ku przestrodze, może ktoœ, nawet bardzo młody, z takiej historii skorzysta, przeczšc zasadzie, że każdy uczy się na własnych błędach.

Martwię się, że młodzi ludzie wierzš, że życie wyglšda jak w Harlequinach, że polega na przytulaniu i trzymaniu za kolano, nie dopuszczajšc myœli, że może być Ÿle. Sš ufni i otwarci, to jest owszem dobre, ale do momentu, gdy trafiš na problemy lub na wyrachowanych ludzi.

WeŸmy przykład młodych kobiet opuszczajšcych mniejsze miejscowoœci w poszukiwaniu miłoœci i bogatego męża. Jeœli majš pojęcie o życiu bardzo oderwane od rzeczywistoœci, mogš się boleœnie przekonać ,co może zrobić z nich np „warszawka”. Łapiš się przykładowo pracy kelnerki , czy barmanki , bo taka praca jest najbardziej dostępna i to od zaraz. Może to być fajnym doœwiadczeniem, dla zakompleksionych dziewczyn. Nabiorš wiatru w żagle, wyuczš się wielkomiejskiego stylu a jednoczeœnie poszukajš księcia na białym koniu, niektóre za wszelkš cenę. Wszystkie te młode dziewczyny majš prawo do szczęœcia, a nawet szansę na to.


Najważniejszš sprawš jest, jak takš szansę młode kobiety wykorzystajš. Jeœli wycišgnš właœciwe wnioski, że szybkie życie i szybki sex w toalecie nie prowadzi do znalezienia wymarzonego księcia gotowego do ożenku - to szacun. Przecież adoracja ze strony mężczyzn w klubach rozrywki ogólnej jest mega cool , jednak zwykle prowadzi do szybkiego numerku na uwieńczenie fajnej imprezy, a nie do miłoœci i ołtarza. Jeœli wpadnie się w wir mocnych wrażeń, ze zmianš partnera przynajmniej raz w tygodniu, to nie wróżę szansy na nawišzanie poprawnej relacji i spełnienia marzenia o kochajšcym mężu z dużego miasta. Pewnie po jakimœ czasie, takie osóbki zorientujš się, że nie tędy droga, ale takie wnioski nasuwajš się dopiero po dłuższym upływie czasu. Najprędzej taka osoba trafi na terapię z poczuciem obrzydzenia i zeszmacenia. Naprostowanie takiej osoby to proces raczej długotrwały, a wizja białej sukni i welonu oddala się w czasie.

Czego nie robić w poszukiwaniu szczęœcia? Nie robić głupot! Szanować siebie i swojš wolę. Dać sobie czas. Nie uprawiać seksu z kim popadnie. Mieć zawsze z tyłu głowy myœl, że na tym œwiecie jest jednak sporo ludzi o złych zamiarach, chcšcych wykorzystać innego człowieka po swojemu. Ci ludzie nie myœlš o tym, jak bardzo krzywdzš innych.


Artykuł czytany 1514 razy.


powrót do listyƒ

mozna robić wszystko a nawet trzeba aby zawalczyć o szczęœcie a jak nie zrobisz tego to ktoœ inny na pewno nie będzie sie wahał ; na koniec dnia nikt nie będzie się pytał i nikomu nie musisz mówić jak osišgnęłaœ nirvanę


dorotka
02-01-2016 19:36:04

ważne żeby wiedzieć co jest dla nas szczęœciem ...


us 1

Goœć
03-01-2016 01:09:55

a może ktoœ rzeczywiœcie lubi zmieniac partnerów i szuka tego jedynego poprzez parktyke ?


us 1

Goœć
05-01-2016 10:02:30Skomentuj artykuł


dołšcz zdjęcie

max wymiary obrazka 4000x4000 px, max wielkoœć pliku 1MB (.gif, .jpg, .png)