Relacje z byłš.

Jeœli jesteœ od niedawna z partnerem, który na œwieżo jest po innym zwišzku musisz wkalkulować pewne zachowania i uczucia jakie pozostajš po wczeœniejszym partnerstwie...


Jeœli jesteœ od niedawna z partnerem, który na œwieżo jest po innym zwišzku musisz wkalkulować pewne zachowania i uczucia jakie pozostajš po wczeœniejszym partnerstwie. Ważne byœmy coœ niecoœ wiedzieli o nim. Jak długie było, czy mieszkali razem, czy może byli zaręczeni i w końcu z czyjej inicjatywy się zakończył. Nie mówišc już o regularnym małżeństwie i dzieciach, które pozostajš przecież na zawsze i sš œwiadectwem owocnego zwišzku.

Nie wnikajšc jednak w rodzaj relacji jakš miał Twój aktualny ze swojš Byłš możemy zaobserwować pewne zachowania, które będš Ci przeszkadzać. Warto jednak przemilczeć pewne niuanse szczególnie na poczštku zwišzku, bo to przecież naturalne, że spędzone wspólnie z Byłš miesišce, lata odcisnęły swoje piętno. Jeœli jednak będš się zbyt często powtarzać, nasilać i za długo trwać może to być sygnał, że Twój Partner jeszcze dusi w sercu poprzedniš partnerkę i z pewnoœciš jest to czas na Twojš reakcję.


1) Za dużo kontaktów.
To najczęstszy grzeszek i najwięcej z tego powodu jest nieporozumień. Twój nowy chłopak kontaktuje się ze swojš Ex. Piszš do siebie maile, sš aktywni na portalach społecznoœciowych, lajkujš się, wstawiajš jakieœ zdjęcia na których sš razem. Dzwoniš do siebie. Ona prosi go o radę, chce by zniósł jej szafę do piwnicy, ma kłopot z telewizjš satelitarnš, potrzebuje samochód albo musi jechać ze swoim fiacikiem do mechanika i nie ma jak wrócić. No robi z Twojego chłopaka taksówkę i złotš ršczkę.
Nie brzmi to dobrze. Sytuacja komplikuje się jeœli sš z tego samego kręgu znajomych. Mogš wtedy zasięgać informacji na swój temat od wspólnych znajomych, rozmawiać z nimi o sobie, przekazywać jakieœ informacje za poœrednictwem tych osób i w końcu spotykajš się razem przy okazji imprez, wspólnych spotkań a nawet wyjazdów. Nie pomaga nawet to, że Ty uczestniczysz w tych zlotach czy wypadach. Patrzysz się na to i wychwytujesz jakieœ spojrzenia, krótkie wymiany zdań. Widzisz, że łšczyło ich dużo, majš wspólne tematy, wspomnienia, œmiejš się przypominajšc sobie jakieœ zdarzenia. To samo dotyczy byłych z tej samej firmy. Szkolenia, konferencje, cyklicznie się widujš.
Nie da się tego wytrzymać i jedynym rozsšdnym rozwišzaniem jest urwanie tych kontaktów a wspólne spotkania zawiesić do odwołania kiedy uznasz, że już mogš się spotkać w szerszym gronie. Prawdziwym problemem bez dobrego wyjœcia jest sytuacja w której Twój chłopak pracuje z byłš w jednej firmie. Może lepiej na etapie wywiadu o swoim chłopaku i jego byłej wycofać się z takiej pułapki.
Pamiętaj, nawet jeœli on zapewnia Cię, że to bez znaczenia, że się nienawidzš itd. to wystarczajšcym powodem do postawienia sprawy na ostrzu noża jest Twoje samopoczucie i całkowity dyskomfort. Musi być ostro : albo ja albo praca z byłš.

2) Stalking.
Jego Była wysyła niechciane maile, dzwoni do Twojego chłopaka, dzwoni do Ciebie. Zbytnio interesuje się tym co razem robicie wypytujšc wspólnych znajomych, pełno jej na FB a Twój partner nie umie albo nie chce tego urwać. Pamiętaj, jeœli takie nękanie trwa miesišcami to podpada pod KK. Patrz artykuł na ten temat na naszym portalu.

3) Porównania.
Jesteœ pod stałš obserwacjš a Twój partner porównuje Cię ze swojš byłš. Porównuje zwišzki, sposób spędzania wolnego czasu, Twoje hobby, atmosferę w domu jeœli mieszkacie razem, porównuje jak jest w łóżku. I wiadomo, że będzie to robił ale jeœli pozwala sobie na komentarze to albo jest bardzo Ÿle wychowany albo mocno tkwi w poprzednim zwišzku i jest przyzwyczajony do okreœlonych zachowań. Trzeba postawić stanowcze nie dla takich uwag.

4) Problem w sypialni.
Czasami poczucie winy z poprzedniego zwišzku jest przyczynš takiej niemocy.
Czasami jakieœ przyzwyczajenia, upodobania praktykowane w poprzednich relacjach były mu potrzebne do osišgania satysfakcji. Mogš to być jakieœ różnice nazwijmy to anatomiczne.
Jeœli zdarzyło się to raz. Nie widzę problemu. Jeœli to jest częste a on nie chce z Tobš rozmawiać to takš rozmowę zacznij Ty. To musi mieć podłoże psychiczne. Przecież szczególnie na poczštku Wasz sex powinien był bardzo namiętny.


5) Nie jest gotowy by się bardziej zaangażować w Wasz zwišzek.
Jednym z powodów takiej postawy może być fakt, że jeszcze nie ochłonšł po poprzednim zwišzku. Jeszcze może myœli, że kiedyœ wróci do Byłej więc po co robić kolejne kroki w tym aktualnym.

6) Wykrzyknšł jej imię gdy się kochaliœcie.
Ksišżkowa wręcz sytuacja ale zdarza się. Tak samo jak zdarza się i to bardzo często zwracanie się do swojej aktualnej imieniem swojej ex. Denerwuje i nasuwa podejrzenia, że za bardzo siedzi w głowie a Ty jeszcze tam nie jesteœ. Może nigdy nie minšć i zależy od stażu poprzedniego zwišzku. Trochę też zależy od samego partnera na ile potrafi się kontrolować bo, że te poprzednie zwišzki muszš zajmować pamięć to normalne. A przecież zdarzajš się i tacy, którzy opowiadajš swoje sny z byłš.

7) Na kominku ma jej zdjęcie.
Może zapomniał ? Poproœ by takie pamištki trzymał gdzie indziej. Tam gdzie kisi inne wspólne zdjęcia i ich grafomańskie liœciki miłosne.

8) I w ogóle się nie klei.
No to może nie koniecznie winna jest była albo nieprzerwana z niš pępowina.
Po prostu może to nie to.

Tak czy inaczej masz sygnały, że coœ jest nie tak, pewne zachowania swojego partnera uznajesz za dziwne, niefajne. Czujesz, że mogłoby być lepiej. Wasz zwišzek jest œwieży i bardzo Ci zależy byœcie przetrwali jako para.
Im dłużej czekasz tym będziesz miała więcej goryczy w głosie a to nie pomaga. Nie oznacza to, że przy pierwszych symptomach masz mu się rzucić do gardła. Przecież ten bagaż z poprzednich lat musi się jakoœ ulotnić i to trwa. A jak trwa za długo to musisz zachować postawę -> spróbujmy razem nad tym popracować. Nie zasypuj go wyrzutami.
Jeœli naprawdę Ci zależy postaraj się nie budować od razu atmosfery braku zaufania, łatwych oskarżeń. Przecież rozstanie to też pełen dynamiki i emocji stan ducha.
Pokaż, że to rozumiesz i chcesz współpracować, widzisz w tym procesie swojš rolę.
Trochę to amerykańskie ale działa.
Twój partner dostanie sygnał, że dostrzegłaœ chaos w jego głowie i chcesz to z nim poukładać na nowo i po swojemu. Oczywiœcie sš klarowne sytuacje, które nie dadzš się rozwišzać rozmowš i w ogóle nie rokujš. Wtedy przyjmij strategię z głębi pola. Bierz z tego zwišzku co Ci się podoba i nie buduj na nim przyszłoœci. Możesz też postawić na rozwišzanie drastyczne i poszukać kogoœ kto nie będzie sapał do swojej ex nawet w waszej sypialni. Œwiat się roi od singli.

Rzecz jasna, wszystkie te opisane i nieopisane wyżej sytuacje zdarzajš się w relacjach moja dziewczyna i jej były.


Artykuł czytany 1539 razy.


powrót do listyƒ

nie akceptuję byłych partnerów u mojej dziewczyny, nie chcę nawet o nich słyszeć


us 1

Goœć
07-06-2016 15:04:26

czasami zycie wymusza takie kontakty np ze wzgledu na dzieci ale one naprawde pownny byc ograniczone do tych niezbędnych dla dobra dziecka; nie wierze w dobre relacje z byłymi


dorotka
12-08-2016 12:33:14

traktuj byłego partnera i relacje z nim jako naukę (lekcję), która ma procentować w przyszłych kolejnych zwišzkach; czasami ostrozniej sie podchodzi do pewnych tematów majšc juz pewne doswiadczenia


us 1

Goœć
12-08-2016 12:51:56

czasami sš konieczne zwłaszcza jak masz na głowie dziecko wspolne z byłym i wtedy przydaje sie spokój i determinacja w egzekwowaniu tego co Ci sie nalezy


dorotka
15-09-2016 10:13:33Skomentuj artykuł


dołšcz zdjęcie

max wymiary obrazka 4000x4000 px, max wielkoœć pliku 1MB (.gif, .jpg, .png)