Kobieta kobiecie wilkiem

Siostry też bardzo się kochajš, ale nie potrafiš wznieœć się ponad kobiecš, odwiecznš rywalizację: o lepszš kieckę, większe cycki czy bogatszego i przystojniejszego partnera...


Relacje między kobietami – jakie sš tak naprawdę ? Dobre czy złe ,a może sš po prostu dziwne.
Kobiety potrafiš zakładać partie kobiet , bronić swoich praw, walczyć o parytety a jak jest na co dzień?
Czy trzymajš ze sobš w pracy? Czy sš lojalne wobec siebie w obliczu uczuć np. do tego samego mężczyzny.
O ile w życiu publicznym można zaobserwować wzajemny szacunek i wspólnš walkę o lepsze traktowanie, czy to w aspekcie ochrony kobiet w pracy przed napastowaniem, wyrównywaniem płac z mężczyznami czy też ochronie kobiet przed przemocš w rodzinie.
W codziennym życiu wyraŸnie brak tego wzajemnego wsparcia. Gorzej, relacje bywajš wręcz nieciekawe, bazujšce na „podkładaniu œwiń”, obgadywaniu czy wrabianiu „koleżanek”. Dziewczyny podpuszczajš siebie nawzajem, obœmiewajš z boku, wykorzystujš bez skrupułów niedocišgnięcia, błędy, wyolbrzymiajš zwykłe pomyłki. Wszystko w walce o lepsze stanowisko, dla kariery, poklasku lub ze zwykłej złoœliwoœci.
Czy poza pracš, w takim razie, kobiety lubiš siebie nawzajem, czy pomagajš sobie?


Wiele razy z kumpelami, w naszym œcisłym przyjacielskim kšciku samouwielbienia obiecywałyœmy sobie nawzajem , jak małe dziewczynki, że chłopaki nigdy ale to przenigdy nie popsujš naszych relacji. Każda z nas zaklinała się na życie swoje lub matki, że prędzej da się posiekać, niż zada się z facetem swojej kumpeli – never!
No cóż, życie płynie dziewczynki zamieniajš się w nastolatki, a te w kobiety. Grono koleżanek, bliskich psiapsiółek z 5 osobowego zamienia się w 2 osobowe. Kaœka nie ma już czasu na spotkania w zwišzku z urodzeniem dziecka; Miœka nie może się spotkać, bo jej nowy facet nie przepada za kumpelami swojej wybranki, a Jolka robi karierę i w wolnym czasie integruje się z współpracownikami z korpo. Pozostałe dwie nawet się spotykajš, razem chodzš na sushi i do kina ale atmosfera już nie taka jak kiedyœ, a zważyła się już na 100% w momencie, gdy Jacek, którego obydwie poznały w kawiarni , pomimo wzajemnych zapewnień, że nie podoba się żadnej z nich i żadnej nie zależy na chodzeniu z nim , umówił się z Ankš a nie Ewš. Dodajmy, że Anka, która zawsze Ewie wszystko ale to wszystko opowiadała, nagle nabrała wody w usta.
To jedynie wycinek relacji miedzy kumpelami.

A przecież sš jeszcze relacje siostrzane, które też należy zaliczyć do relacji miedzy kobietami.
WeŸmy przykładowe dwie siostry, jakich znamy wiele, te z naszej bliższej lub dalszej rodziny, sšsiedztwa.
Ja nigdy siostry nie miałam; mam starszych braci, a więc siostrzanš miłoœć, zaufanie, wsparcie, znam jedynie z obserwacji.
Kiedyœ zazdroœciłam dziewczynom, że majš siostry, bo mogły zawsze obgadać ze sobš kobiece sprawy, kiedy trzeba wypłakać w mankiet.
Teraz, kiedy życie zaskoczyło mnie już parę razy, wpływajšc na zmianę moich poglšdów już nie zazdroszczę. Ja z moim braćmi widuję się rzadziej lub częœciej ale odnosimy się do siebie z miłoœciš i szacunkiem. Siostry też bardzo się kochajš, ale nie potrafiš wznieœć się ponad kobiecš, odwiecznš rywalizację: o lepszš kieckę, większe cycki czy bogatszego i przystojniejszego partnera. Ich wzajemne relacje mnie zadziwiajš.
Siostry potrafiš różnić się nie tylko wyglšdem ale przede wszystkim charakterem. Umierajš z tęsknoty bez siebie, po to tylko, by w 5 minut od momentu spotkania, nawet po latach, oskarżać siebie i kłócić się o zużyty fluid.

Te dziewczyny kochajš się miłoœciš, której nikt, kto nie ma siostry nie zrozumie. Pojawiajšce się różnice, w którymœ momencie, może w œredniej szkole, z reguły stajš się wyraŸniejsze. Jeżeli nałoży się na to rozwód rodziców, sytuacja komplikuje ich relacje jeszcze bardziej. Jedna bardziej sympatyzuje z ojcem, druga z matkš - kolejny konflikt gotowy.
W dorosłym życiu każdej kobiety pojawia się ponadto jakiœ ON. Facet , chcšc nie chcšc rozdziela nie tylko siostry, ale kobiety w ogóle. Jednej się podoba, drugiej podobno nie, ale w dziwny sposób to ta druga zakręciła się tak wokół chłopaka, że pierwsza zauroczona lecz bardziej nieœmiała, nie miała już u niego żadnych szans. Oczywiœcie chłopak nie jest dzisiaj ani z jednš ani z drugš. Pozostaje jednak refleksja - dlaczego ta bardziej kręcona nie odpuœciła sobie, skoro kochanej siostrze, kumpeli czy przyjaciółce zależało.
Dziewczyny w końcu po paru kłótniach, dogadujš się jakoœ. Nuta niepokoju i niesmaku musi się jednak w końcu pojawić. Zasada ograniczonego zaufania przynajmniej w temacie relacji damsko-męskich. Może lepiej swoich ukochanych trzymać z daleka, nie tylko od koleżanek ale również od sióstr.
Sprzeczka o chłopaka, to mała ryska na kobiecych relacjach. Sš bruzdy, które sprawiajš, że najbliższe sobie osoby zwišzane więzami krwi nie rozmawiajš ze sobš latami, bo jedna koleżanka odbiła drugiej męża albo siostry poszły do sšdu kłócić się o pienišdze po zmarłych rodzicach .
PrzyjaŸń miedzy kobietami to bardzo ważna częœć życia. Miłoœć siostrzana, wieŸ jest ogromna. I tylko szkoda, że w obliczu zetknięcia z uczuciem do mężczyzny ani przyjaŸń ani miłoœć siostrzana nie potrafiš się obronić.


Artykuł czytany 790 razy.


powrót do listyƒ

Kobiety się mogš pozagryzać o faceta. Nie ma znaczenia czy siostry czy inaczej spokrewnione. Może nawet matka, córka.


magda
25-01-2016 12:10:54

przyjaŸń między kobietami jest w sytuacji w której kobiety obydwie sš bez partnerów


dorotka
25-01-2016 12:18:24

jednak czasami w tzw biedzie potrafiš zapomnieć o walce o faceta i pomóc


izolda
27-01-2016 19:30:20Skomentuj artykuł


dołšcz zdjęcie

max wymiary obrazka 4000x4000 px, max wielkoœć pliku 1MB (.gif, .jpg, .png)