Zwišzki na odległoœć.

Penelopa czekała na Odyseusza bardzo długo odpierajšc ataki wielu zalotników. A Odyseusz? Z nim bywało różnie. Współczeœnie istniejš zwišzki na odległoœć w różnych wariantach.


Czy istnieje szansa utrzymania zwišzku na odległoœć?

To pytanie stare jak œwiat.

Penelopa czekała na Odyseusza bardzo długo odpierajšc ataki wielu zalotników. A Odyseusz? Z nim bywało różnie.

Współczeœnie istniejš zwišzki na odległoœć w różnych wariantach. Od softowego: mšż/żona jest przedstawicielem handlowym lub Area managerem i jeŸdzi po Polsce całymi tygodniami. Do domu wraca w pištkowy wieczór z „wywieszonym jęzorem” nie tylko po to by spotkać szczęœliwš rodzinę ale często by napić się piwa.
Druga nieco cięższa wersja to partner – kierowca TIR-a który jeszcze rzadziej widzi swoich bliskich.
Wersja hard jest najciekawsza. Jedno z partnerów w zwišzku jest wytypowane do wyjazdu za granicę na dłużej. Minimum na rok. Partnerzy decydujš się na rozstanie z prostej przyczyny – w poszukiwaniu œrodków do życia.
Mšż zostawia żonę z maleńkim dzieckiem, dziewczyna zostawia chłopaka, z którym mieszka już od roku.
W pierwszym przypadku żaden z partnerów nie może sobie znaleŸć pracy w Polsce w drugim, dziewczyna kelnerka woli zarabiać 10 Funtów na godzinę plus napiwki niż 5 zł na godzinę i wštpliwe napiwki.


To jest życie, które przynosi różne scenariusze, a my aktorzy na tej scenie musimy się w nim odnaleŸć razem lub osobno, albo razem ale już z kolejnym partnerem.
Z reguły nikt z nas nie ma złych intencji ale kończy się różnie.Partnerka wyjeżdża za przysłowiowym chlebem do USA albo Wielkiej Brytanii. Bardzo tęskni za partnerem, za rodzinš, zdjęcia dzieci oglšdane sš non stop, przyklejane do œciany, noszone w portfelu, coraz częœciej w smartfonie. I tak przez 6 miesięcy może do roku. Po upływie tego czasu idealny zwišzek, wspaniały mšż nagle zamienia się w potwora o długich drapieżnych kłach i dobrze o ile dziewczę zorientowało się po roku czego chce i poprosiło o pomoc adwokata. Gorzej gdy (a jest tak w większoœci przypadków) z odwagš cywilnš jest słabiutko i kreuje się tzw podwójne życie. Żona/mšż i dzieci w Polsce do których dzwoni się coraz rzadziej bo natłok zajęć. Sytuację poprawia przesyłanie 400 – 500 dolarów co miesišc. Nie jest to chyba dużo jeżeli jest to cena spokoju ducha. Gratuluję wszystkim tym, którzy mogš go za tyle sobie kupić. Żona czeka, dzieci rosnš a partner nie wraca. Czas rozcišga się jak guma. Z roku zrobiły się już 3 lata. Wydaje się, że ten okres to już granica po której pamięć o kraju się zaciera, zapomina się języka polskiego chociaż angielskiego też się jeszcze nie poznało. Myœl o powrocie zaczyna przerażać.
Po drodze trafia się partner na miejscu, który zna już praktykę emigracji, też zarabia i też ma rodzinę w Polsce. Ludzie łšczš się w pary również na emigracji.
Wczeœniej czy póŸniej ktoœ obok, płci przeciwnej wysłucha naszej smutnej historii przy butelce Absoluta i zakończy się to w łóżku. Co dalej… możemy się tylko domyœlać.

Żeby nie brzmiało to zupełnie pesymistycznie trzeba pamiętać, że zdarzajš się partnerzy, którzy wracajš pomimo pokus jakie pojawiły się im na drodze i œwiętujš dzisiaj 30 rocznicę małżeństwa.
I tylko łezka w oku się pojawia na wspomnienie tej pięknie opalonej Joli z Florydy.


Artykuł czytany 1112 razy.


powrót do listyƒ

zwišzki na odległoœć się nie sprawdzajš - nie ma znaczenia jak silne jest uczucie, brak bliskoœci zabije wszystko


us 18

Wahoodra
21-08-2015 20:54:56

w sumie w dzisiejszych czasach, kiedy goni sie za praca i kasš zwišzki na odległoœc powinny być coraz częœciej spotykane ale trzeba naprawdę chcieć to podtrzymywać czyli sporo pracować nad relacjš


us 1

Goœć
03-01-2016 01:04:49Skomentuj artykuł


dołšcz zdjęcie

max wymiary obrazka 4000x4000 px, max wielkoœć pliku 1MB (.gif, .jpg, .png)