Powrót do Ex.

Kwestia powrotu do osoby z którš się było, którš się kochało przeważnie nie jest przedmiotem rozważań w chwili rozstania z tš osobš...


Moja babcia mawiała: „nie wolno wchodzić dwa razy do tej samej rzeki”.
Czy to ludowe powiedzenie powinniœmy przenosić do naszego życia partnerskiego, stosować do relacji w zwišzkach?
Trudno znaleŸć receptę na udany zwišzek i tak samo trudno jest odpowiedzieć w jednoznaczny sposób: należy wracać albo nie należy wracać do byłych partnerów, tzw. ex-ów.Kwestia powrotu do osoby, z którš się było, którš się kochało przeważnie nie jest przedmiotem rozważań w chwili rozstania z tš osobš. Domyœlam się, że rozstanie nie dzieje się bez przyczyny. Rozstajemy się albo z powodu niestałoœci uczuć któregoœ z partnerów, albo z innych przeważnie niebłahych powodów. Nie jest to zawsze zdrada.
To może być przecież: uzależnienie partnera i to nie koniecznie od alkoholu lecz np. od gier komputerowych, notoryczne kłamstwa, brak odpowiedzialnoœci, ogólne zniechęcenie, czyli obumarcie zwišzku. Wszystkie powyższe przyczyny najczęœciej podawane sš jednak jako drugoplanowe. Pierwszš i najczęœciej spotykanš jest zdrada. On/ona zdradziła i co robić dalej ?
Pierwsza myœl jaka się jawi w głowie to odchodzę i to już, natychmiast.. Po jakimœ czasie gdy emocje nieco malejš przychodzi refleksja, że nie jest to takie proste. Nie tylko z powodu blokad i lęków ale sš np. wspólne dzieci, majštek, choroba. Szuka się nawet usprawiedliwień często na siłę, aby dać owemu niewiernemu partnerowi tzw. drugš szansę.
Czy powinno się dawać te drugš, czy jak inni jš zwš ostatniš szansę? Czy partner się zmieni? Czy nie powtórzy swojego wyczynu? OdpowiedŸ najczęœciej jest twierdzšca, bo przecież to ten sam człowiek, który wysłuchał reprymendy i nagišł swój kark pod wpływem szantażu a nawet ultimatum. Pamięć ludzka jest zawodna a zmiana charakteru trudna do przeprowadzenia. A więc historia zatacza kółko.Łatwiej jest na pewno w sytuacji gdy zwišzek jest bez dziec, bez tzw. papierów. Znam przypadki gdzie partner w takim zwišzku z rozmysłem dawał szansę niewiernemu Tomaszowi nie liczšc na wiele. Dziewczyna po rozstaniu z chłopakiem wyjeżdża na saksy bo przecież nic jej już nie zatrzymuje w kraju. Ukochany chłopak po 3 m-cach wspólnego mieszkania przeistoczył się z księcia w dupka. Jedyne czego oczekiwał od dziewczyny to wypełnionej miski, sprzštania i szybkiego seksu na życzenie. W zamian oferował bekanie przy piwie i brudne skarpetki w kšcie. Po wyjeŸdzie dziewczyny ów partner nagle po przejrzeniu fotek byłej w necie znowu zapałał miłoœciš, a bo to schudła, wyglšda na zadowolonš i jeszcze zarabia w dolarach lub funtach. Następuje reaktywacja zwišzku, on nawet do niej jedzie z pełnym poœwięceniem. A ona zgadza się, bo przecież ani nie zdradzał jakoœ często ani nie pił i nie bił.

Historia zaczyna się od nowa... tylko tym razem on okazuje się dupkiem już po 2 tygodniach.


Artykuł czytany 2148 razy.


powrót do listyƒ

ogrzewane kotlety nigdy nie sa smaczne...


us 20

<t;s.h>
16-07-2015 21:44:53

jezeli chcesz zeby było gorzej niż Ÿle t wracaj ale potem nie użalaj się nad soba


us 1

Goœć
03-01-2016 01:11:08

a może akurat okaże się zę po paru błedach ludzie dojrzeli do bycia razem


izolda
03-01-2016 12:00:42

to już jest naprawdę upadek żeby wracać do ex ((


laseczka
27-01-2016 20:58:56

wszystko tylko nie to !


dorotka
28-01-2016 21:35:52

Czasem wraca się kilka razy co jest jeszcze gorsze, chociaż nowe nie zawsze znaczy lepsze.


Kwiatlotosu
07-02-2016 19:11:29

Powiem tak : Na œwiecie jest tyle ciekawych osób płci przeciwnej, że szkoda czasu na tych, którzy już nasze życie w jakimœ stopniu wypełnili, zawiedli i won.


magda
11-02-2016 21:49:20

zawsze debilny pomysł


us 1

Goœć
24-02-2016 13:30:11

do Margos : chesz tu komuœ "zaimponić" czy po prostu zbierasz punkty ?


laseczka
11-03-2016 11:32:40Skomentuj artykuł


dołšcz zdjęcie

max wymiary obrazka 4000x4000 px, max wielkoœć pliku 1MB (.gif, .jpg, .png)